Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci rozbili gang rozprowadzający na wielką skalę narkotyki w woj. warmińsko-mazurskim

Odkryte w Barczewie narkotyki, fot. KWP

Niemal 10 kilogramów amfetaminy, prawie 2 i pół tysiąca tabletek ekstazy i ponad 200 gramów kokainy wykryli policjanci CBŚP w podolsztyńskim Barczewie. Czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 300 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn, w tym organizatora przestępczego procederu. Wszyscy usłyszeli zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Pierwszych dwóch mężczyzn wpadło w ręce policjantów na gorącym uczynku. 26- i 60-letni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mieli przy sobie kilka kilogramów amfetaminy i ponad 70 tysięcy złotych. Policjanci ustalili też kolejne osoby. W ich domach, oprócz amfetaminy i kokainy, były wagi elektroniczne i 5 i pół tysiąca złotych. Zatrzymano też kolejnych czterech handlarzy, w tym dwóch należących do zorganizowanej grupy przestępczej.

Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚP  w Olsztynie rozpracowywało ten gang narkotykowy, który rozprowadzał w województwie warmińsko-mazurskim hurtowe ilości narkotyków: głównie amfetaminy, kokainy i tabletek MDMA. Trop doprowadził policjantów do Barczewa pod Olsztynem. Pierwszych dwóch mężczyzn wpadło w ręce policjantów na gorącym uczynku. Mieli przy sobie kilka kilogramów amfetaminy i ponad 70 tys. zł.   Zatrzymani przez funkcjonariuszy to mężczyźni w wieku 26 do 60 lat– mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

Policjanci ustalili kolejne osoby biorące udział w procederze i zatrzymali je. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania policjanci znaleźli nie tylko narkotyki. Zabezpieczyli oprócz amfetaminy i kokainy, 2 wagi elektroniczne oraz  5,5 tys. złotych. Następnie funkcjonariusze zatrzymali kolejnych 4 handlarzy, w tym dwóch wchodzących w skład  zorganizowanej grupy przestępczej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo nadzoruje Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Odkryte w Barczewie narkotyki, fot. KWP

Odkryte w Barczewie narkotyki, fot. KWP

Kwp/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w narkotyki
Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę żołnierzy i cywilów rozprowadzających narkotyki w garnizonach na Warmii i Mazurach

Żandarmeria Wojskowa rozbiła grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków w garnizonach na Warmii i Mazurach. Zatrzymano 12 osób, w tym 6 żołnierzy i znaleziono ponad 1700...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV