Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci uratowali życie bezdomnemu. Był przemoczony i przemarznięty

Fot. KWP w Olsztynie

W Prostkach w powiecie ełckim policjanci uratowali przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę. Spał na ziemi w opuszczonym budynku. Miał 3 promile alkoholu.

Leżał w mokrym ubraniu, był zmarznięty i trudno było nawiązać z nim kontakt. Okazało się, że jest kompletnie pijany i nie może poruszać się o własnych siłach.

Ponieważ warunki, w jakich przebywał, zagrażały jego życiu i zdrowiu, policjanci przewieźli 40-latka na badania lekarskie, a potem do komendy, gdzie spędził noc.

Przypominamy, że na Warmii i Mazurach działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych i tych, którzy chcą im pomóc. Dzwoniąc pod bezpłatny numer 800-165-320 można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach czy innych formach i punktach pomocy np. prawnej, medycznej czy finansowej.

Z telefonu mogą korzystać nie tylko bezdomni i potrzebujący, ale wszyscy, którym los innych nie jest obojętny. Bezpłatny numer będzie działał do końca marca.

Nadchodząca noc będzie mroźna. Synoptycy zapowiadają na Warmii i Mazurach od -6 do -3 stopni.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, alkohol, Ełk, Prostki
Pijany prowadził rejsowy autobus z Elbląga do Warszawy. Zdążył przejechać 30 kilometrów

Pijany kierowca wiózł pasażerów z Elbląga do Warszawy. Policjanci zatrzymali autobus do rutynowej kontroli na ulicy Westerplatte w Pasłęku. Mężczyznę przebadano alkomatem - poinformował Krzysztof Nowacki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV