Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci wciąż szukają 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Proszą o przejrzenie kamer w autach

Fot. KSP

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego. Zgłoszenie o zaginięciu chłopca funkcjonariusze otrzymali w środę wieczorem.

Wszystkie osoby, które w środę między 17 a 21 jechały autostradą A2 na odcinku Warszawa-Grodzisk bądź też w samym Grodzisku, proszone są o to, aby przejrzały kamerki samochodowe i zwróciły uwagę na nagraniach na szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie ma zasłonę przeciwsłoneczną z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki „Auta”.

Znaleziono ten samochód, ale nie wiadomo, którędy wcześniej jechał. „Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu” – wyjaśnił we wtorek rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.
Dawid został zabrany przez ojca z domu. Kilka godzin później mężczyzna zginął potrącony przez pociąg. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Znaleziono auto, którym jechał ojciec z synem. Nie wiadomo jednak, co się stało z chłopcem.

W poszukiwaniach dziecka uczestniczą setki policjantów, wspieranych m.in. przez strażaków i wojsko. Korzystają ze wsparcia operatorów dronów oraz policyjnego śmigłowca. Sprawdzają każdy sygnał. W działaniach uczestniczą także przewodnicy psów, w tym policjantki z Niemiec, które przyjechały do Grodziska Mazowieckiego z jednymi z najlepszych policyjnych psów poszukiwawczych na świecie. Wykorzystują wszelkie możliwe środki i metody, aby dotrzeć do dziecka.

Policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, pod numerem telefonu 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również zadzwonić do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski ma 110 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy, zaczesane na prawo. Chłopiec był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena.

Fot. Policja Warszawa / Twitter

Fot. Policja Warszawa / Twitter

 

Autor: iar / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poszukiwania
„Mama kazała pomagać potrzebującym”. Dziewczynka wręczyła obcemu mężczyźnie plik banknotów

Oficer prasowa policji w Bartoszycach Marta Kabelis powiedziała, że dziewczynka wręczyła nieznajomemu kilkaset złotych. - Podjechała do obcego mężczyzny rowerem, z plecaka wyjęła pieniądze i dała...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV