Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci wodni w Elblągu nie mogą narzekać na nudę

Patrol policji wodnej. Fot. KWP w Olsztynie

Policyjne patrole wodne mają w Elblągu sporo pracy. Patrolują teren od jeziora Druzno po Zalew Wiślany, rzeki Elbląg i Nogat. Pilnują bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, wędkarzy i wodniaków.

Służą im do tego łodzie motorowe z wyposażeniem do udzielania pomocy. Co roku wodna policja odnotowuje około stu interwencji – od ratowania życia po wskazywanie drogi zagubionym żeglarzom czy kajakarzom.

Policjanci mają do dyspozycji motorówki z mocnymi silnikami, na pokładzie których są funkcjonariusze do zadań specjalnych, ponieważ trzeba pilnować ludzi, którzy np. kąpią się w miejscach zabronionych – wyjaśnia komisarz Krzysztof Nowacki – oficer prasowy elbląskiej komendy.

Do codziennych zadań należy kontrola wędkarzy i użytkowników wodnego sprzętu. To działania prewencyjne. Wodna policja może też wypisywać mandaty. Oprócz codziennej służby, policjanci z patrolu wodnego w Elblągu uczestniczą również w zabezpieczeniu imprez odbywających się na Bulwarze Zygmunta Augusta, czy na Zalewie Wiślanym.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W 30 rocznicę powstania parafii Świętej Trójcy odsłonięto pamiątkowy kamień

Parafia Świętej Trójcy w Elblągu w tym roku świętuje swoje 30-lecie istnienia. Z tej okazji odprawiona została uroczysta Msza Święta, a także odsłonięto pamiątkowy kamień z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV