Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci z CBŚP rozbili gang przestępców handlujących tytoniem. Oszukali Skarb Państwa na ponad 144 mln

fot. www.cbsp.policja.pl

Policjanci olsztyńskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą handlującą przemycanym tytoniem. 5 mieszkańców powiatu iławskiego i nowomiejskiego, w wieku od 23 do 43 lat, oszukało Skarb Państwa na ponad 144 mln złotych.

Od maja 2015 do czerwca 2016 roku mężczyźni sprowadzili do Polski 300 ton suszu tytoniowego, który następnie sprzedali bez płacenia akcyzy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, praniem pieniędzy i przestępstwami karno – skarbowymi. Lider dodatkowo odpowie za kierowanie grupą

Według wiedzy funkcjonariuszy CBŚP, przemytnicy działali od maja 2015 do czerwca 2016 roku. W tym czasie, sprowadzili do Polski około 300 ton suszu tytoniowego. Podatek akcyzowy, którego nie zapłacili to ponad 144 mln złotych. Policjanci CBSP wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie, wkroczyli jednocześnie do lokali, w których przebywali członkowie grupy. Zatrzymali 5 mężczyzn. Wszyscy są mieszkańcami powiatu iławskiego i nowomiejskiego.Policjanci zabezpieczyli pieniądze i luksusowe samochody o wartości przekraczającej 200 tys. złotych.

Prokurator Regionalny w Gdańsku, przedstawił zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania pieniędzy i licznych przestępstw karno – skarbowych. Lider usłyszał dodatkowo zarzut związany z kierowaniem grupą. Mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności, szefowi grupy nawet do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozory i zakaz opuszczania kraju.
Jest to kontynuacja sprawy z czerwca 2015 roku. Wówczas policjanci olsztyńskiego CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy Izby Celnej i Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Wtedy zabezpieczono 50 ton suszu tytoniowego i maszynę służącą do jego produkcji.

(kwp/ls)

fot. www.cbsp.policja.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. www.cbsp.policja.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Iława, tytoń, zatrzymanie, Nowe Miasto Lubawskie
Iławianie wspólnie pomalują miejską fontannę

"Pokoloruj żabę" - to akcja skierowana do mieszkańców Warmii i Mazur. Celem akcji jest zmiana barw iławskiej fontanny w Parku Miejskim. Co roku fontanna zyskuje nowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV