Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 6. listami gończymi oraz 46. zarządzeniami sądów i prokuratur w całym kraju

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. KWP

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw, zakończyli kolejną w tym roku sprawę poszukiwawczą.

Tym razem skoncentrowali się na wytropieniu 42-letniego Mariusza M. Mężczyzna był poszukiwany 6. listami gończymi oraz 46. zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez sądy  oraz prokuratury rejonowe.

42-latek  z wyrokami za oszustwa i kradzieże robił  wszystko, aby nie zostać namierzony, bardzo często zmieniając miejsce pobytu.  Kryminalni  wytypowali miejsce, w którym ukrył się Mariusz M.  i wczoraj skoro świt  zapukali do drzwi jednego z pokoi hotelowych na terenie Grajewa. Tam zatrzymali kompletnie zaskoczonego 42-latka. Mężczyzna został osadzony w Areszcie Śledczym w Giżycku.

Od początku tego roku policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie prowadzili 20 własnych spraw poszukiwawczych oraz 5 spraw dla innych jednostek, w których  wydano m.in 63 listy gończe oraz 4 europejskie nakazy aresztowania. Wśród zatrzymanych byli m.in. podejrzani o usiłowanie zabójstwa, pedofilię, przestępstwa rozbójnicze, zgwałcenia, oszustwa i członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

Przypomnijmy, że policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych działają od 2001 roku. Od początku swojego istnienia zatrzymali ponad 440 poszukiwanych za najcięższe przestępstwa m.in. za zabójstwa – 43, przestępstwa rozbójnicze i przeciwko życiu i zdrowiu – 203, zgwałcenia i pedofilia – 15, oszustwa, kradzieże oraz inne uciążliwe społecznie przestępstwa – 150.

Dzięki ich pracy 30 członków zorganizowanych grup przestępczych trafiło przed wymiar sprawiedliwości.

Źródło: KWP
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Roman Łożyński: Twierdzę Boyen ratujemy dzięki strategii małych kroków

Gościem Agnieszki Lipczyńskiej w giżyckim studiu wyjazdowym był Roman Łożyński - zastępca burmistrza Giżycka. Tematem niezmiennie pozostała Twierdza Boyen. Gość Bliższych Spotkań powiedział także o pracach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV