Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant nielegalnie pozyskał dane telekomunikacyjne. Teraz zapłaci 2 tysiące grzywny

Sąd Rejonowy w Olsztynie warunkowo umorzył postępowanie karne wobec policjanta oskarżonego o przekroczenie uprawnień. Chodziło o uzyskanie danych telekomunikacyjnych do celów prywatnych.

Funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji we wrześniu 2014 roku sporządził notatkę służbową, poświadczającą nieprawdę. Napisał, że trzy numery telefoniczne mają związek z przestępstwami narkotykowymi, którymi akurat zajmowało się olsztyńskie CBŚP.

Policjant doskonale wiedział, że nie ma związku między tymi numerami, a prowadzonymi sprawami. Na podstawie notatki uzyskał z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie dane telekomunikacyjne dotyczące tych trzech numerów i wykorzystał to do celów prywatnych, czym działał na szkodę interesu publicznego.

Olsztyński Sąd Rejonowy uznał, że oskarżony przekroczył swoje uprawnienia służbowe, ale stopień społecznej szkodliwości czynu nie był znaczny. Dlatego postępowanie karne wobec policjanta zostało warunkowo umorzone na 2 lata. Funkcjonariusz ma też wpłacić 2 tysiące złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Musi też w całości pokryć koszty procesu.

Wyrok nie jest prawomocny. Proces w tej sprawie toczył się za zamkniętymi drzwiami.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policjant
Posłowie PO dziękują społeczeństwu i prezydentowi. Poseł Arent: PiS nie odpuści reformy

To protesty społeczne zadecydowały o tym, że prezydent zawetował ustawy o sądownictwie - tak twierdzą warmińsko-mazurscy posłowie Platformy Obywatelskiej. Na cotygodniowej konferencji prasowej poseł Jacek Protas,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV