Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjant-rugbysta z Olsztyna uratował dwie plażowiczki

Fot. KWP Olsztyn

Olsztyńscy rugbyści przygotowywali się do spotkania na plaży nad Jeziorem Ukiel, pod hasłem „Bezpieczne wakacje – dzień ojca – sport”, gdy do wody weszło troje młodych plażowiczów.

Około 25 metrów od brzegu jedna z kobiet, idąca przodem, zniknęła pod powierzchnią wody, a zanurzając się pociągnęła idącą za sobą koleżankę. Na szczęście groźną sytuację widział z brzegu Henryk Pach, prezes warmińsko-mazurskiego związku rugbystów, a jednocześnie oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Rzucił się na ratunek tonącym kobietom.

Jak się później okazało jedna z dziewczyn w ogóle nie umiała pływać. Gdy weszła do wody zaskoczyło ją nagle zapadające się dno. Wpadła w panikę i pociągnęła za sobą koleżankę

– opowiada policjant, który je ratował. W tym roku na Warmii i Mazurach od początku roku do 20 czerwca utonęło siedemnaście osób, z czego osiem straciło życie od początku maja. Tylko w miniony weekend w wodach Warmii i Mazur utonęło trzech mężczyzn.

Fot. KWP Olsztyn

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, woda, Ukiel, jezioro, utonięcie, ratunek
Iławski policjant i jego pies wśród odznaczonych za specjalne zasługi

Dwóch policjantów z iławskiej komendy dostało wyróżnienia i podziękowania od senator PiS Bogusławy Orzechowskiej. Pierwszy to przewodnik policyjnego psa, drugi - dzielnicowy. Staramy się dowartościować ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV