Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjne podsumowanie akcji Młodość, Brawura, Prędkość

Na Warmii i Mazurach zorganizowano akcję Młodość – Brawura – Prędkość

Prawie 3200 skontrolowanych kierowców, ponad 800 mandatów – to wyniki akcji Młodość Brawura Prędkość, prowadzonej przez warmińsko-mazurską drogówkę.

Impulsem do rozpoczęcia akcji był ubiegłotygodniowy tragiczny wypadek, w wyniku którego zginęło 5 młodych ludzi. Dlatego od piątku (23 lutego) do środy (28 lutego) policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach, nastawione na młodych kierowców.

– Zatrzymywani byli nie tylko młodzi kierowcy – zaznacza starszy sierżant Tomasz Markowski z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Ponad 800 kierowców otrzymało mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości, w tej grupie było 92 kierowców do 24 roku życia. Ponad 130 kierowców ukarano za brak środków bezpieczeństwa, takich jak pasy czy foteliki dla dzieci. Zatrzymano 7 pijanych kierowców, dwaj z nich to młodzi ludzie.

W czasie zakończonej akcji najbardziej drastyczny przypadek to 20-latek, który na trasie Olsztynek-Olsztyn jechał samochodem osobowym z prędkością dochodzącą do 236 kilometrów na godzinę. Mężczyzna nie dostał mandatu. Policjanci od razu skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu, który może wymierzyć znacznie wyższą karę.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, policja, kontrola
Mundurowi oddają krew w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Akcja potrwa do końca marca

1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, rozpoczyna się akcja „Spokrewnieni służbą”. Biorą w niej udział przedstawiciele służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV