Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjny pościg za oszustami. W podolsztyńskim lesie sceny rodem z sensacyjnego filmu

Strzały ostrzegawcze, pościg, obława i zatrzymanie dwóch oszustów. Takie sceny rozegrały się wczoraj (12 stycznia) po zmroku w Olsztynie. Przy Warszawskiej policjanci próbowali zatrzymać do kontroli osobowe auto.

Kierowca zignorował sygnały funkcjonariuszy i próbował potrącić jednego z nich. Funkcjonariusz oddał dwa strzały ostrzegawcze i następnie policjanci ruszyli w pościg za próbującym uciec samochodem. Kierowca po pewnym czasie zatrzymał auto i wspólnie z pasażerem, po porzuceniu samochodu, uciekli do pobliskiego lasu.

– relacjonuje starszy sierżant Tomasz Markowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjanci zorganizowali obławę i po kilku godzinach zatrzymali obu mężczyzn.

Są podejrzani o popełnienie przestępstwa oszustwa, działając tak zwaną metodą na wnuczka. Zatrzymani przebywają w policyjnym areszcie. Dziś i jutro będą z nimi przeprowadzone dalsze czynności procesowe. – dodaje st. sierż. Markowski.

Obaj zatrzymani są mieszkańcami Małopolski. Przy jednym z nich zabezpieczono pieniądze. Nieoficjalnie wiadomo, że to kilkanaście tysięcy złotych. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pościg, oszustwa, na wnuczka
Pościg ulicami Olsztyna. Pijany kierowca busa uciekał przed policją

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się na jednej z najruchliwszych ulic Olsztyna. W pobliżu największej w mieście galerii handlowej, kilka radiowozów ścigało volkswagena transportera. Wszystko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV