Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy Koalicji Europejskiej przekonują: Warto iść na wybory, nie można być obojętnym

Fot. A. Skrago

W ostatnim tygodniu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego politycy przekonują do swoich kandydatur. W Olsztynie działacze Koalicji Europejskiej – między innymi wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska – rozmawiali z mieszkańcami Olsztyna o przyszłości Europy i namawiali ich do udziału w głosowaniu.

Jacek Protas – kandydat Koalicji Europejskiej w regionie warmińsko-mazursko-podlaskim zapewnił podczas konferencji prasowej, że w trakcie spotkań z mieszkańcami regionu nie brakuje rozmów o oczekiwaniach wobec polityków i ich działań w pracy w Parlamencie Europejskim.

00:00 / 00:00

Wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że warto wziąć udział w niedzielnych wyborach, bo dzięki temu mamy wpływ nie tylko na przyszłość Polski, ale i całej Europy. Jak mówiła, sama nie zdawała sobie sprawy, ile funduszy europejskich zostało zainwestowanych w Warmię i Mazury, dlatego mieszkańcy tym bardziej powinni głosować mając świadomość, że ich decyzje będą miały wpływ na rozwój regionu.

Politycy po konferencji rozdawali ulotki i rozmawiali z mieszkańcami Olsztyna na Starym Mieście.

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, Małgorzata Kidawa-Blońska
„Mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim musi wrócić” – przekonywali w Elblągu Jacek Protas i Jarosław Wałęsa

Im bliżej wybory do Parlamentu Europejskiego, tym większą aktywność przejawiają kandydaci ubiegający się o mandaty europarlamentarzystów. Były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, poseł Jacek Protas, po niespełna tygodniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV