Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy Koalicji Obywatelskiej z Warmii i Mazur zaprezentowali listy wyborcze do Sejmu. Sprawdź, kto się na nich znalazł

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Sejmu z Warmii i Mazur. Fot. M.Lewiński

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Olsztynie, wypowiadali się kandydaci z okręgu nr 35 obejmującego centralną, południową i wschodnią część województwa.

Listę kandydatów na posłów Koalicji Obywatelskiej z okręgu 35. otwiera aktualny poseł Platformy Obywatelskiej, były wiceminister finansów Janusz Cichoń.

Nie mówię o sobie jako o liderze, bo ta lista składa się z samych liderów.

Drugie miejsce na liście ma Anna Wasilewska, która również ubiega się o reelekcję.

Nasi wyborcy chcą Polski wolnej, samorządnej i europejskiej. Dlatego też mamy za zadanie zmienić oświatę, ale proszę uwierzyć mi, że nie będzie to zmiana rewolucyjna, a ewolucyjna.

Na trzecim miejscu listy Koalicji Obywatelskiej z okręgu 35. znalazł się Mirosław Pampuch, poseł Nowoczesnej. Na konferencji prasowej na olsztyńskim Stary Mieście mówił m.in. o poprawie jakości funkcjonowania służby zdrowia.

Naszym założeniem i celem jest skrócenie czasu oczekiwania do lekarzy specjalistów do maksymalnie 21 dni.

Z czwartego miejsca na liście do Sejmu kandyduje kolejny aktualny poseł PO Paweł Papke.

Moim planem jest stałe szkolenie klubów sportowych i przedsiębiorców, aby mogli skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne, ministerialne i unijne.

Łącznie na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu 35. znalazło się 20 nazwisk. Listę zamyka wicemarszałek województwa Marcin Kuchciński.

Koalicja Obywatelska przedstawiła również swoich kandydatów na senatorów. O mandat z powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego (okręg 87) powalczy Jolanta Piotrowska, a z powiatów nidzickiego, olsztyńskiego i szczycieńskiego (okręg 86) Jarosław Słoma.

Mam zaszczyt kandydować z poparciem trzech koalicji wyborczych. Co nas łączy? Przede wszystkim szacunek do konstytucji

– mówił Słoma.

Szczegóły swojego programy wyborczego politycy Koalicji Obywatelskiej mają zdradzać na kolejnych konferencjach prasowych poświęconych konkretnym zagadnieniom. Jak na razie mówią, że podstawą ich programu ma być zapewnienie polakom atrakcyjnej pracy, która ma być alternatywą bierności zawodowej oraz m.in. poprawienie funkcjonowania służby zdrowia i oświaty.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

W okręgu elbląskim Koalicja Obywatelska wystawia do wyborów parlamentarnych 16 kandydatów i zapowiada walkę o wprowadzenie czterech swoich posłów do sejmu. Liderem listy jest Jacek Protas, szef PO w regionie. Zaskoczeniem może być ”dwójka”.

Poseł Elżbieta Gelert, która zawsze była na drugim miejscu ustąpiła tego miejsca kandydatce z Iławy, przewodniczącej sejmiku samorządowego Bernadetcie Hordejuk. Szansa, że Iława może zawalczyć o swojego posła mobilizuje wyborców do głosowania na naszą listę

– powiedział senator Jerzy Wcisła, który jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu.

Czwórką jest poseł Piotr Cieśliński. Listę zdominowali działacze PO, wśród nich są też samorządowcy Antoni Czyżyk i Miron Sycz. Na liście jest kandydatka Nowoczesnej Katarzyna Królak z Morąga i Andżelika Domańska z Partii Zielonych z Elbląga. Nie ma przedstawiciela Inicjatywy Polskiej. Koalicja Obywatelska nadal pracuje nad wspólnym programem i hasłem tegorocznej kampanii.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Elbląska lista Koalicji Obywatelskiej

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w Sejmu z Warmii i Mazur. Fot. M.Lewiński

Tu sprawdzisz pełne listy kandydatów

Autor: M.Lewiński/M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lista, kandydaci, Koalicja Obywatelska
Zarząd PO zaakceptował listy wyborcze do Sejmu i Senatu

Zarząd Platformy Obywatelskiej zaakceptował listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej do Sejmu i Senatu. Zatwierdziła je także Rada Krajowa PO. Przedstawiono też "jedynki" tych list. Ci kandydaci byli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV