Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy Platformy Obywatelskiej pozytywnie o rezultacie Rafała Trzaskowskiego na Warmii i Mazurach

Fot. D. Grzymska

„Polacy nie chcą dzisiejszego prezydenta, bo zdecydowana większość wybrała innego kandydata” – to powyborczy komentarz warmińsko-mazurskiego posła Platformy Obywatelskiej Janusza Cichonia.

Lokalni politycy PO na konferencji prasowej w Olsztynie podkreślali, że Rafał Trzaskowski uzyskał na Warmii i Mazurach lepszy wynik, niż w skali kraju, a to zdaniem Janusza Cichonia zagrzewa do jeszcze większej pracy w II turze.

00:00 / 00:00

Z kolei Łukasz Łukaszewski, olsztyński radny z klubu PO przyznał, że w Olsztynie Rafał Trzaskowski zdobył więcej głosów niż Andrzej Duda.

00:00 / 00:00

Kandydat PO osiągnął wynik na poziomie 41,55 proc. a to daje jeszcze większą mobilizację na II turę wyborów. Według danych ze 100 proc. obwodów głosowania w województwie warmińsko-mazurskim zwyciężył Andrzej Duda uzyskując 40,1 proc. głosów. Rafała Trzaskowskiego poparło 33 proc. wyborców.

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,78 proc. obwodów głosowania w całym kraju. Andrzej Duda ma w nich 43,67 proc. głosów a Rafał Trzaskowski 30,34 proc. Trzeci jest Szymon Hołownia z 13,85 proc. głosów.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, Platforma Obywatelska
PKW: Andrzej Duda zdecydowanie wygrywa na Warmii i Mazurach

Andrzej Duda wygrał w województwie warmińsko-mazurskim w pierwszej turze wyborów prezydenckich, uzyskując 40,1% poparcia. Drugi był Rafał Trzaskowski, który otrzymał 33% głosów - wynika z oficjalnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV