Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy PO przekonywali w Olsztynie o potrzebie obrony polskiego samorządu

Tomasz Siemoniak i Sławomir Neumann. Fot. olsztyn.tvp.pl

Rolą Platformy Obywatelskiej jest przygotowanie obrony polskiego samorządu – przekonywali w Olsztynie politycy tej partii. Ich zdaniem zapowiadane przez PiS zmiany prawa zmierzają do ponownej centralizacji państwa.

Przedstawiciele władz krajowych Platformy: Tomasz Siemoniak i Sławomir Neuman, rozmawiali w Olsztynie z samorządowcami z Warmii i Mazur.

Zdaniem wiceszefa PO Tomasza Siemoniaka, takich spotkań i dyskusji jest wiele w całym kraju, bo samorządowcy są zaniepokojeni planowanymi przez PiS zmianami w ordynacji wyborczej. Jak ocenił, PiS wprowadziło samorząd terytorialny w „stan wrzenia”.

Szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann zarzucił z kolei rządzącej partii, że chce „absolutnie upartyjnić i przejąć samorząd”. Według Neumanna „kastrowanie samorządów” z poszczególnych kompetencji i pieniędzy już się rozpoczęło. Kolejnym krokiem ma być przejęcie samorządów przez Pisiewiczów na skalę niespotykaną do tej pory. – stwierdził polityk.

Przedstawiciele PO deklarowali gotowość budowania szerokich opozycyjnych list wyborczych m.in. do sejmików województw. Taką ofertę kierują m. in. do PSL, Nowoczesnej, KOD, lewicy i ruchów miejskich.

(pap/gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Platforma Obywatelska, Tomasz Siemoniak
Małgorzata Kidawa-Błońska: obawiam się, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej

Platforma Obywatelska ma dziś złożyć wniosek o wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała w Porannych Pytaniach Polskiego radia Olsztyn, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV