Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy PO z wizytą na Warmii i Mazurach

Fot. M. Lewiński

Około osiemdziesięciu parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej przyjechało na Warmię i Mazury. W kilkunastu miejscowościach regionu dziś i jutro będą uczestniczyli w spotkaniach z mieszkańcami pod hasłem „Samorządne Warmińsko-Mazurskie”.

Konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie odbyła się w Olsztynie. Przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna przyznał, że politycy przygotowują się do wyborów samorządowych. – Jesteśmy tutaj aby rozpocząć następną, dobrą część rozwoju tego województwa. Chodzi tu o dobrą współpracę samorządu województwa z samorządami powiatowymi, gminnymi i miejskimi. Z drugiej strony chcemy się wsłuchiwać w problemy mieszkańców tego regionu, żeby umiejętnie wprowadzić je w program przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi – mówił Schetyna.

Lider Platformy Obywatelskiej twierdzi, że najnowszy sondaż CBOS – dotyczący poparcia dla partii politycznych – jest zmanipulowany. Przypomnijmy według marcowego sondażu CBOS na PiS chce głosować 44 procent zdeklarowanych uczestników wyborów parlamentarnych, na PO – 14 procent. Po 6 procent respondentów chce oddać głos na Nowoczesną i Kukiz’15, po 5 procent na PSL i SLD.

Grzegorz Schetyna powiedział, że do sondaży trzeba mieć zarówno dystans jak i pokorę: – Dotyczy to także tych, które nam dają wzrosty w ostatnich notowaniach. To nie zmienia faktu, że my musimy przede wszystkim odbudować proces, który trwa już ponad 2 lata – odbudowania wizerunku i pozycji Platformy Obywatelskiej. Aby to Platforma Obywatelska dała gwarancję zbudowania szerokiej listy partii opozycyjnych, środowisk które nie zgadzają się na dominacyjną politykę PiS.

00:00 / 00:00

Według posła PiS Wojciecha Kossakowskiego Polacy są zadowoleni z rządów Prawa i Sprawiedliwości. – Mnie to nie dziwi, że jest takie poparcie. Być może pan Grzegorz Schetyna, który wybrał się z wielkiej Warszawy do Olsztyna, to się zdziwił.

00:00 / 00:00

Oprócz Grzegorza Schetyny na Warmię i Mazury przyjechali m.in. Tomasz Siemoniak, Monika Wielichowska, Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PO, Wojciech Kossakowski, Grzegorz Schetyna
W domu posła Cichonia w niedzielę zabrakło… mleka. PO krytykuje niedziele bez handlu

Mimo solidnych przygotowań do niedzieli bez handlu w moim rodzinnym domu zabrakło mleka - tak sprzeciw i oburzenie wobec wprowadzonych w miniony weekend zmian podczas konferencji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV