Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polityczna burza w elbląskim ratuszu

Urząd Miasta w Elblągu. Fot. RO

Gorący dzień w elbląskim ratuszu.

Wszystkie kontrowersyjne projekty uchwał, które dziś miały być poddane pod głosowanie elbląskiej Rada Miasta, zostały zdjęte z programu sesji. Poinformował o tym przewodniczący rady Jerzy Wilk podczas konferencji Klubu PiS zwołanej przed sesją.

Chodzi o sprawę odwołania skarbnika i powołania nowego, restrukturyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania oraz godzin pracy szkolnych specjalistów – m.in. pedagogów i psychologów.

Jak wyjaśnia Jerzy Wilkuchwały były przygotowane pospiesznie i bez uzgodnień z radnymi. Zapowiedział, że będą one przyjmowane najpóźniej na tydzień przed terminem obrad.

Prezydent Witold Wróblewski zaprzecza, że dodawanie uchwał do porządku sesji jest przejawem arogancji. Chodzi o szybkie podejmowanie decyzji w ważnych sprawach. W przeszłości projekty trafiały nawet wprost na sesję.

Uchwały dotyczące MPO i szkół mają być głosowane na nadzwyczajnej sesji, która będzie zwołana 16 kwietnia.

Na szóstej sesji  elbląskiej rady była Mira Stankiewicz – posłuchaj

00:00 / 00:00

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, sesja
Wojewoda chce wiedzieć gdzie mieszkają olsztyńscy radni

Wojewoda warmińsko-mazurskich wezwał olsztyńskich radnych do napisania oświadczeń o tym, czy mieszkają w gminie Olsztyn. Pisma mają być odpowiedzią na kontrowersje związane z miejscem zamieszkania rajców....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV