Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polityka prorodzinna poprawi sytuację demograficzną w Polsce? „Kiedyś młodzi ludzie nie mieli pracy, co zmuszało do emigracji”

Kontynuowanie polityki prorodzinnej jest niezbędne dla poprawy sytuacji demograficznej w kraju – podkreśliła posłanka PiS profesor Józefa Hrynkiewicz.

Profesor wyjaśniła, że najpoważniejszy problem demograficzny występuje na terenach Polski północnej – w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz na terenach wschodnich:

Podobne problemy występują na opolszczyźnie, przy granicy Polski zachodniej, a także w centrum kraju (np. woj. łódzkie, świętokrzyskie i kujawsko-pomorskie). Przez wiele lat prowadziliśmy politykę, która polegała na inwestowaniu w duże miasta. Tymczasem nie mając pracy ani perspektyw, młodzi ludzie kupowali bilet w jedną stronę i emigrowali.

00:00 / 00:00

Według statystyk GUS w latach 70 i 80 wyemigrowało dwa i pół miliona ludzi, a według statystyk kościoła katolickiego wyjechało około trzech milionów osób – zaznaczyła profesor.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, Prawo i Sprawiedliwość, polityka prorodzinna
Iwona Arent: Przedstawione w Gdańsku tezy samorządowe to rozbicie dzielnicowe. Wszyscy wiemy, do czego to kiedyś doprowadziło

Nowi ministrowie są bardzo dobrze przygotowani do pełnienia swoich funkcji - przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Iwona Arent. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odniosła się także...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV