Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polka Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior. To już drugi sukces Polski w „dziecięcej” Eurowizji

Viki Gabor nie miała konkurencji na gliwickiej scenie. Fot. junioreurovision

Reprezentująca Polskę Viki Gabor zwyciężyła w Gliwicach w konkursie Eurowizji Junior. Zaśpiewała piosenkę z ekologicznym przesłaniem pt. „Superhero”.

Będę płakać z radości do końca życia. Miałam poparcie fantastycznych fanów i świetny zespół na scenie. Zrobiliśmy to razem

– oświadczyła na scenie Wiktoria po ogłoszeniu wyników.

Tym samym Polska drugi raz z rzędu zwyciężyła w „dziecięcej” Eurowizji, co wcześniej nie udało się żadnemu innemu krajowi. Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maxim, a trzecie – Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 r. w Niemczech, potem z rodziną mieszkała w Polsce, Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce. Przepustkę do startu w konkursie Eurowizji dał jej udział w programie „Szansa na sukces”, w którym wybierano reprezentanta Polski w tym konkursie. Wcześniej występowała w telewizyjnym show TVP 2 „The Voice Kids”.

W ubiegłym roku wygrała Roksana Węgiel. W konkursie wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Organizatorem wydarzenia jest Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską.

Eurovisia Junior 2019

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, konkurs, festiwal, video
Kolejny rekord radiowej akcji „Zima z pupilem”. Nasze magazyny są pełne darów

zwlos Wspólnie ze słuchaczami pobiliśmy rekord naszej radiowej akcji "Zima z pupilem"! Magazyny są wypełnione darami, które przez cały tydzień można było przynosić do siedziby radia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV