Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Północna obwodnica Olsztyna i Dywit coraz bliżej. Koszt inwestycji to około 980 mln złotych

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła 3 czerwca przetarg na wykonanie studium dla północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit.

Na tym etapie dokonane zostaną analizy co najmniej trzech wariantów układu drogowego składającego się z obwodnicy Olsztyna, obwodnicy Dywit i odcinka od granicy administracyjnej Olsztyna do skrzyżowania z ul. Sybiraków w Olsztynie. Zadaniem wykonawcy będzie poinformowanie lokalnej społeczności oraz wszystkich zainteresowanych (np. organizacji ekologicznych) o planowanym przedsięwzięciu oraz zebranie opinii na temat proponowanych rozwiązań. Dzięki inwestycji całość ruchu dalekobieżnego i tranzytowego będzie mogła zostać wyprowadzona z Olsztyna.

Szacunkowy koszt inwestycji to około 980 mln zł, a długość około 20 km. Prace przygotowawcze dla tego zadania przewidziane są na lata 2021-25, a sama jego realizacja w latach 2026-30. Budowa obwodnicy Olsztyna i Dywit to kolejne w województwie warmińsko-mazurskim zadanie realizowane w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Fot. GDDKiA

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przetarg
Kanały na szlaku żeglugowym na Mazurach zostaną wyremontowane. Trwa procedura przetargowa

Trwa procedura przetargowa na remont kanałów na szlaku żeglugowym na Mazurach. Remonty mają być tak przeprowadzone, by żegluga była możliwa - zapewnił prezes Wód Polskich Przemysław...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV