Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polscy siatkarze powalczą o złoto mistrzostw Europy juniorów

Kapitanem drużyny narodowej juniorów jest środkowy Indykpolu AZS Olsztyn Jakub Kochanowski. Fot. indykpolazs.pl

Polscy siatkarze zagrają o złoty medal mistrzostw Europy juniorów, które rozgrywane są w Bułgarii. Do finału mistrzostw Europy juniorów Polacy awansowali po 20 latach.

W półfinale biało-czerwoni pokonali Rosjan 3:1 (25:23, 25:20, 19:25, 25:22). O końcowy triumf powalczą z Ukraińcami, którzy wygrali z Włochami 3:2 (25:12, 24:26, 15:25, 26:24, 15:13). O złoty medal Polska zagra w sobotę z Ukrainą. Turniej rozgrywany jest w Bułgarii.

Kapitanem naszej drużyny narodowej jest środkowy Indykpolu AZS Olsztyn Jakub Kochanowski. Obecna ekipa, której trenerami są Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł jest jedną z najbardziej utalentowanych od lat. Ostatni mecz przegrali w zeszłym roku, ale w poprzednim sezonie wywalczyli mistrzostwo świata i Europy kadetów.

W Bułgarii biało-czerwoni nie przegrali jeszcze meczu. Kolejno pokonali Francję 3:2, Ukrainę 3:0, Niemcy 3:0, Słowenię 3:1 i Bułgarię 3:0.

Skład Polski w ME juniorów w Bułgarii: rozgrywający – Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt; atakujący – Jakub Ziobrowski, Damian Domagała; środkowi – Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch; przyjmujący – Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak; libero: Mateusz Masłowski.

Jedyny złoty medal tej imprezy biało-czerwoni zdobyli w 1996 roku, kiedy obecnych zawodników nie było jeszcze na świecie. Wówczas w drużynie Ireneusza Mazura występowali m.in. Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak czy Paweł Zagumny.

 

(pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Z Rio prosto do Olsztyna

Ezequiel Palacios, reprezentant Argentyny i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro spotkał się w Olsztynie z kibicami. W stolicy Warmii i Mazur zostanie na dłużej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV