DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Polscy siatkarze ze srebrem Uniwersjady

Trenerem polskich siatkarzy podczas Uniwersjady w Neapolu był  rozgrywający Indykpolu AZS Olsztyn – Paweł Woicki. Fot. Paweł Skraba

Polscy siatkarze zdobyli srebrny medal Uniwersjady w Neapolu. W meczu finałowym przegrali z Włochami 2:3 (25:16, 20:25, 25:22, 23:25, 10:15).

Polacy i Włosi w drodze do finału nie przegrali żadnego spotkania. W decydującym meczu gospodarze mogli liczyć na doping swoich licznych kibiców.

Podopieczni Pawła Woickiego prowadzili po trzech setach 2:1. W czwartym Włosi uzyskali dużą przewagę, było już 20:14 dla nich, ale w końcówce partii Polacy odrobili straty, doprowadzając do stanu 23:23. Dwa kolejne punkty zdobyła jednak Italia.

O wyniku decydował więc tie-break. W nim biało-czerwoni prowadzili nawet 9:7, jednak od tego momentu zdobyli tylko jeden punkt, a rywale osiem, wygrywając tego seta 15:10.

Polaków do srebrnego medalu poprowadził rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn – Paweł Woicki.

Autor: Ł.Węglewski za PAP