DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

Polscy skoczkowie na 5.miejscu w Zakopanem

Od lewej: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła. Fot. Tadeusz Mieczyński

Polska drużyna skoczków narciarskich w składzie Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Piotr Żyła zajęła 5. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem.

Zawody wygrali Niemcy, którzy wyprzedzili Norwegów i Słoweńców.

Z Polaków najlepiej wypadł Kubacki, który zarówno w pierwszej jak i finałowej serii wyprowadzał zespół z szóstej na piątą pozycję.

Czeski trener „Biało-Czerwonych” Michal Doležal przyznaje, że nie jest do końca usatysfakcjonowany wynikami zawodów. Wierzy jednak w lepsze występy swoich podopiecznych w niedzielnym konkursie indywidualnym.

00:00 / 00:00

W drugiej serii nowy rekord obiektu – 147 m – ustanowił Yukiya Sato. Japończyk poprawił o 3,5 metra dotychczasowy najlepszy wynik, który od roku należał do Dawida Kubackiego.

Więcej w skoki narciarskie
Dawid Kubacki lepszy o 0,3 pkt. od Ryoyu Kobayashiego!

Dawid Kubacki wygrał w niedzielę konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Polak w tej niemieckiej miejscowości najlepszy był również w sobotę. Drugie miejsce zajął...