Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska dołącza do elitarnego grona krajów rozwiniętych

Fot. Fotolia.pl

Polska oficjalnie dołącza do grona krajów rozwiniętych według klasyfikacji FTSE Russell. Decyzja została ogłoszona rok temu, teraz wchodzi w życie. Od dziś jesteśmy w tej samej grupie co USA, Japonia czy Niemcy.

Polska to pierwszy rynek z Europy Środkowo-Wschodniej, który wejdzie do grona państw rozwiniętych. Na listę obserwacyjną FTSE Russell, Polska trafiła siedem lat temu. O reklasyfikacji decydują: otoczenie regulacji norm i przepisów, w jakich działa biznes, infrastruktura czy jakość rynku kapitałowego. Trzydzieści siedem polskich firm znalazło się na indeksie rynków rozwiniętych.

Na londyńskiej giełdzie przedstawiciele polskiej giełdy i biznesu uczestniczyli w ceremonii otwarcia jako goście specjalni.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, FTSE Russell, kraje rozwinięte
Jadwiga Emilewicz: „Przedsiębiorcy powinni uczciwie uderzyć się w pierś. Czy dzielą się proporcjonalnie zyskiem z pracownikami?”

O sposobie na walkę z bezrobociem, pracownikach z Ukrainy, promocji polskiego kapitału i partnerstwie publiczno-prywatnym – mówiła w Porannych pytaniach minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz. Paradoksem województwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV