Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska jest wśród największych beneficjentów – przekonuje Corina Crețu z Komisji Europejskiej

Fot. K. Kaszubski

– Polska nie jest karana – powiedziała Radiu Olsztyn podczas IX Forum Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego w Tallinnie Corina Crețu komisarz do spraw polityki regionalnej w Komisji Europejskiej.

Unijna komisarz odniosła się w ten sposób do komentarzy części polskich polityków łączących mniejsze niż dotychczas pieniądze proponowane naszemu krajowi w nowym budżecie unijnym z konfliktem na linii Warszawa Bruksela.

Polska kiedy wstępowała do Unii Europejskiej w 2004 roku miała 14% średniego unijnego dochodu. Teraz jest to 75%. Sposób liczenia jest taki sam dla wszystkich krajów. Jeżeli przekroczy się PKB na głowę mieszkańca, to Polska mogłaby stracić jeszcze więcej. Dlatego oceniamy jeszcze edukację, zmiany klimatyczne, wprowadzenie innowacji naukowych.  W jaki sposób ukaraliśmy Polskę skoro jest ciągle wśród największych beneficjentów?

– pytała komisarz ds. polityki regionalnej.

Crețu wyraziła nadzieję, że negocjacje dotyczące nowego unijnego budżetu przebiegną gładko i zakończą się w ciągu roku.

Fot. K. Kaszubski

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UE, komisja europejska
14 lat temu Polska została członkiem Unii Europejskiej

1 maja 2004 roku, Polska wraz z Czechami, Słowacją, Węgrami, Litwą, Łotwą, Estonią, Słowenią, Cyprem i Maltą wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV