Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
IMIENINY: Aleksego, Bogdana, Martyny
EUR: 4.2998 CHF: 3.685
USD: 3.6619 GBP: 4.8572
Logowanie
 

Polska ma jedno z najwolniejszych połączeń internetowych w UE

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

 

 Polska jest na 21. pozycji w Unii i przedostatnim w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem szybkości połączenia,  z przeciętną prędkością na poziomie 14,88 Mb/s (megabitów na sekundę) – wynika z opublikowanego raportu brytyjskiej firmy Cable.co.uk.

Raport został przygotowany w oparciu o dane grupy M-Lab, w której skład wchodzą ośrodki badawcze Open Technology Institute, Google Open Source Research oraz PlanetLab z Uniwersytetu Princeton, zebrane z ponad 63 mln testów w 158 krajach świata.

W Europie Środkowo-Wschodniej Polska wyprzedziła jedynie Chorwację (12,57 Mb/s, 24. w UE), dysponując ponad dwukrotnie wolniejszym internetem niż na najszybszej w regionie Łotwa (30,36 Mb/s, 4. miejsce w UE).

Wśród państw Unii Europejskiej internet wolniejszy niż w Polsce mają Irlandczycy, Francuzi, Chorwaci, Włosi, Maltańczycy, Cypryjczycy i zamykający stawkę Grecy (7,56 Mb/s).

Pod względem szybkości połączeń internetowych Polska znalazła się na 36. miejscu na świecie.

Jak wynika z analizy, najszybszym internetem dysponują mieszkańcy Singapuru (55,13 Mb/s), Szwecji (40,16 Mb/s – najszybciej w UE) i Tajwanu (34,4 Mb/s).

Według brytyjskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego Ofcom, przeciętna rodzina potrzebuje internetu o szybkości co najmniej 10 Mb/s w celu sprostania wymaganiom związanym z normalnym korzystaniem z sieci.

 

Żródło: PAP
Redakcja: M. Kłodawska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w internet
Policja ostrzega przed nową formą oszustw w internecie

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali na ogłoszenia zamieszczane na portalach internetowych dotyczące nagród za odnalezienie skradzionych pojazdów lub zaginionych zwierząt - poinformowała Komenda Stołeczna Policji....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV