Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska skorzysta z unijnych dotacji na owoce, warzywa i mleko w szkołach

Ponad 25 milionów euro z unijnego budżetu otrzyma Polska na owoce, warzywa i mleko w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym powraca unijny program wsparcia. Polska jest w grupie największych beneficjentów – tak wynika z opublikowanych danych przez Komisję Europejską.

Z unijnego programu prawie 150 milionów euro zarezerwowanych jest na owoce i warzywa, a nieco ponad 100 milionów na mleko i produkty mleczne. Jest on dobrowolny, ale wszystkie kraje zgłosiły chęć udziału. Z puli przeznaczonej na warzywa i owoce najwięcej otrzymają Niemcy – ponad 24 miliony euro, a także Włochy, Francja i Hiszpania. Polska, piąta w zestawieniu, otrzyma ponad 14 milionów euro.

Natomiast na mleko w szkole najwięcej pieniędzy dostanie Francja – ponad 17 milionów euro, a druga jest Polska z prawie 11-milionowym wsparciem. W ramach tego programu rozdawane są warzywa, owoce i produkty mleczne, możliwe jest także nauczanie dzieci zdrowego odżywiania.

Wybór rozdawanych produktów podyktowany jest kwestiami zdrowotnymi i środowiskowymi, sezonowością, różnorodnością i dostępnością. Unijne kraje mogą też zachęcać do zakupu produktów lokalnych, regionalnych albo produktów ekologicznych.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, mleko, warzywa, owoce
Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, czyli wzmożone patrole, kontrole i prelekcje

Jak co roku od września rozpoczyna się policyjna akcja: „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV