Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska szkoła potrzebuje zmian. ZNP chce zatrzymać reformę, kuratorium oświaty zapewnia, że nauczyciele nie stracą pracy

Od prawej: wicekurator Wojciech Cybulski i wiceprezes ZNP na Warmii i Mazurach Tomasz Branicki

Polska szkoła potrzebuje reformy, ale kroki podejmowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej są nieprzemyślane – uważają działacze Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Na dzień przed strajkiem nauczycieli w olsztyńskiej siedzibie związku odbyła się konferencja na temat zmian, które wejdą w życie we wrześniu. Prezes ZNP w Olsztynie Tomasz Branicki jest przekonany, że reformę można jeszcze zatrzymać.

Jakbyśmy nie wierzyli w to, ze reformę można cofnąć, to byśmy tego wszystkiego nie robili. Ta reforma ma zacząć funkcjonować od 1 września. Mamy jeszcze dużo czasu, żeby to wszystko zostawić w spokoju. Cała reforma jest na razie w wersji papierowej.

Nauczyciele chcą też podwyżek i zapewnienia, że nie stracą pracy. Wicekurator oświaty Wojciech Cybulski zapewnia, że pedagodzy nie muszą się o to martwić. Podczas spotkania w kuratorium zapewniał, że postulaty podnoszone przez ZNP są obecnie rozwiązywane przez minister edukacji narodowej.

Na Warmii i Mazurach w piątkowym (31 marca) strajku weźmie udział ponad 200 placówek. Nauczyciele przyjdą do szkoły, jednak nie będą prowadzili zajęć dydaktycznych. Uczniowie mają mieć zapewniona opiekę.

(skr/gra/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZNP, edukacja, reforma
Uczeń pierwszej klasy Technikum Chemicznego w Olsztynie wygrał indeks Politechniki Gdańskiej

Bartosz Trojanowski, uczeń pierwszej klasy Technikum Chemicznego z Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących w Olsztynie, został laureatem Konkursu Chemicznego „Wygraj Indeks”. Konkurs zorganizowała Politechnika Gdańska. Młody...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV