Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
IMIENINY: Gerwazego, Protazego, Sylwii
EUR: 4.2887 CHF: 3.713
USD: 3.7003 GBP: 4.9003
Logowanie
 

Polska w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy

Po raz pierwszy od 7 lat Polska znalazła się w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy – wynika z sondażu Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad.

Jak wyjaśnia Katarzyna Gurszyńska z Randstad, zadowolonych lub bardzo zadowolonych z wykonywanej obecnie pracy jest 77 procent Polaków.

Wróciliśmy również na pierwsze miejsce na kontynencie pod względem ruchliwości na rynku zatrudnienia. 27 procent badanych przyznało, że w ciągu roku zmieniało pracę lub stanowisko u aktualnego pracodawcy.
80 procent badanych uważa, że gdyby straciło obecną pracę, to w ciągu roku znalazłoby porównywalną z obecną.
– Dobra sytuacja na rynku zatrudnienia oznacza gigantyczne wyzwania dla pracodawców – podkreśla Katarzyna Gurszyńska. Dodaje, że zmiany idą w pozytywnym kierunku dla pracowników i w coraz trudniejszym dla pracodawców.
Sondaż przeprowadzono wśród 800 respondentów w wieku od 19 do 65 lat pracujących minimum 24 godziny w tygodniu z wykluczeniem samozatrudnionych. Badanie zrealizowano w maju tego roku.
(PAP/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zawod, peaca
Przyszli stolarze i murarze z całego kraju w Pasłęku walczą o mistrzowskie tytuły. Finał konkursu w czwartek

62 najlepszych przyszłych stolarzy i murarzy z całej Polski rywalizuje w Pasłęku w finale 14. Ogólnopolskiego Konkursu "Sprawny w zawodzie - bezpieczny w pracy". Są to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV