Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polska wygrała w Erywaniu z Armenią 6:1 w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw świata

Fot. www.laczynaspilka.pl

Trzy bramki zdobył Robert Lewandowski, który z 50 trafieniami jest najlepszym strzelcem w historii reprezentacji.

Armenia – Polska 1:6 (1:3)

Bramki:

  • dla Armenii: Howhannes Hambardzumjan – 39 minuta
  • dla Polski: Robert Lewandowski  – 18, 25 i 64 minuta
    Kamil Grosicki 2 minuta
    Jakub Błaszczykowski – 58 minuta
    Rafał Wolski – 89 minuta

Sędzia  – Matej Jug (Słowenia)

Czarnogóra – Dania 0:1 (0:1)

Wieczorem Dania wygrała w Podgoricy z Czarnogórą 1:0 (1:0) w meczu grupy E eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Ten wynik oznacza, że o awansie Polski, która pokonała w Erywaniu Armenią 6:1, zdecyduje jej niedzielny mecz z ekipą z Bałkanów w Warszawie.

Mecz z Czarnogórą na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpocznie się 8 października o godzinie 18.

—————————————————————————————————————–

Kibice szczęśliwi po meczu Polski z Armenią. Po spotkaniu nie kryli radości.

00:00 / 00:00
—————————————————————————————————————

Przed meczem dziennikarze Radia Olsztyn rozmawiali z prezesem Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Markiem Łukiewskim, który poleciał do Armenii razem z naszą reprezentacją i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem.

Maciej Świniarski: Nasi zawodnicy są wyluzowani i podchodzą do tego meczu ze spokojnymi głowami i w znakomitych humorach. Da się to odczuć?

Marek Łukiewski

Da się odczuć. Podchodzą spokojnie, w dobrych nastrojach, ale jednocześnie mocno skoncentrowani. Wiemy, że Armenia to rywal, który nie odda tanio tego meczu. Będą walczyć, jest to waleczny naród i trzeba zrobić swoje i dobrze ten mecz rozpocząć. Jeżeli na początku udałoby się nam strzelić pierwszą bramkę, to myślę, że mecz potoczy się po naszej myśli.

Maciej Świniarski: Jak się tylko Armenia pojawiła w terminarzu reprezentacji Polski w tych eliminacjach, to prognozowało się, że w Erywaniu to pewnie kartki się posypią jak z rękawa. To może być ostry mecz?

Marek Łukiewski

Może być ostry i dlatego trzeba grać swoje, nie dać się sprowokować Ormianom i zrobić te założenia taktyczne, które trener dla kadry przygotował. Wszyscy tutaj liczymy na zwycięstwo, ale wiemy, że łatwo nie będzie.

Izabela Malewska: Jak wiele osób zasiądzie na trybunach bezpośrednio blisko boiska, jak wielu Polaków jest z Panem?

Marek Łukiewski

Tu Polaków jest kilkudziesięciu. Jesteśmy z oficjalną delegacją Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na samym stadionie nie będzie dużo kibiców, bo około 10 tysięcy. To jest mały obiekt. W Erywaniu jest 70-tysięczny obiekt, ale mecz nie cieszy się takim zainteresowaniem i rozgrywany jest na tym mniejszym stadionie. Do tego Ormianie zrobili wysokie ceny biletów i to zainteresowanie jest jednak nieduże.

Izabela Malewska: Po prostu nie chcą, by oglądali ich porażkę.

Marek Łukiewski

I tego się trzymajmy. Oby się tak skończyło, żebyśmy w takich samych dobrych nastrojach po meczu rozmawiali i liczyli na dobry wynik kolejnego meczu w naszej grupie Dania z Czarnogórą. Jeżeli przy naszym zwycięstwie tam byłby remiz, to jesteśmy już dzisiaj w finałach Mistrzostw Świata w Rosji.

Maciej Świniarski: Widziałem zdjęcia stadioniku, na którym będzie rozgrywany pojedynek i myślałem, że ktoś stadion Stomilu ukradł i wywiózł do Erywania. Bardzo podobny obiekt.

Marek Łukiewski

No tak może to wyglądać. Oby nie był podobny, że tak powiem przez dłuższe lata. Chcielibyśmy mieć w Olsztynie nowy stadion, na to liczymy, że może będzie przypominał ten w Erywaniu prze rok, dwa, ale w końcu doczekamy się nowego stadionu z prawdziwego zdarzenia również w Olsztynie”.

Trening polskiej reprezentacji. Fot. laczynaspilka

Redakcja: BSChromy/DKucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Polska, Armenia
Twierdza padła. Stomil Olsztyn przegrał pierwszy mecz w tym sezonie przed własną publicznością

Nie pomógł doping własnej publiczności. Stomil Olsztyn przegrał spotkanie z Rakowem Częstochowa 1:3 (1:2). Mecz sędziował Konrad Kiełczewski. W 4 minucie spotkania bramkę dla Rakowa zdobył...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV