Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polsko-rosyjska strategia rozwoju Zalewu Wiślanego

W Elblągu zakończyły się dwudniowe warsztaty programu Vila – Wspólne korzyści rozwoju potencjału Zalewu Wiślanego. Fot. Vila

Do końca roku ma być gotowa strategia rozwoju gospodarczo- społecznego obszaru Zalewu Wiślanego. Powstaje ona w trakcie realizacji międzynarodowego projektu VILA, w którym uczestniczy Polska i Rosja.

W Elblągu zakończyły się właśnie przedostatnie konsultacje z udziałem naukowców z obu krajów, samorządów i przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców. Szukają wspólnych rozwiązań dla rozwoju tego obszaru. Strona polska uzależnia to od jednego, podstawowego warunku jakim jest udostępnienie akwenu dla wszystkich turystów z krajów Unii Europejskiej.

Dlatego konieczna jest budowa kanału przez Mierzeję Wiślaną – podkreśla Urszula Kowalczyk z Instytutu Morskiego w Gdańsku, lidera projektu VILA. Tego samego zdania jest prof. Krzysztof Luks, były wiceminister transportu, zajmujący się ekonomiką transportu morskiego.

Ostatnie konsultacje strategii obszaru Zalewu Wiślanego odbędą się 10 września w Kaliningradzie. Projekt VILA rozpoczął się niemal 2 lata temu, a jego głównym celem jest wzmocnienie współpracy między regionami Zalewu Wiślanego. Ma się zakończyć w grudniu. (mstan/bsc)

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Mierzeja Wiślana. Fot. Marek Ostrowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, strategia, Rosja, Zalew Wiślany, Mierzeja Wiślana
Poczta Polska czynna całą dobę

Poczta Polska wprowadza całodobowe usługi. W całej Polsce rewitalizowane są kolejne urzędy. W Olsztynie przy ulicy Wańkowicza otwarto właśnie setną placówkę, w której znajduje się strefa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV