Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Półwysep Lalka czeka na właściciela

Półwysep Lalka, fot. starostwo

Półwysep Lalka wciąż czeka na nowego właściciela. W olsztyńskim starostwie odbyły się we wtorek rokowania na sprzedaż malowniczego miejsca z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran.

Ale żaden z dwóch uczestników nie zaoferował wymaganej ceny minimalnej, czyli 7 milionów złotych.

To już trzecia próba sprzedaży malowniczej nieruchomości nad Jeziorem Łańskim. W grudniu zeszłego roku samorząd powiatowy usiłował sprzedać półwysep Lalka za prawie 10 milionów, ale nie było żadnego chętnego. W kolejnym przetargu cenę wywoławczą zmniejszono do prawie 9 milionów, ale i tym razem nikt nie wpłacił wadium.

Decyzję o dalszej przyszłości półwyspu Lalka podejmie w ciągu najbliższego miesiąca zarząd powiatu olsztyńskiego. Przypomnijmy, starostwo przejęło nieruchomość w połowie zeszłego roku od kancelarii premiera. Ośrodek „Kormoran” na półwyspie Lalka był częścią słynnego w PRL-u „imperium łańskiego”, w którym wypoczywali partyjni dygnitarze.(wch/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Burmistrz bez absolutorium

W 21-osobowej Radzie Miasta w Bartoszycach, przeciwko udzieleniu absolutorium burmistrzowi głosowało 13 osób. Chodziło m.in. o utratę funduszy unijnych na remont Bramy Lidzbarskiej, który teraz jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV