Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomogą chorym na Alzheimera

Śniadanie wielkanocne dla podopiecznych Domu Samopomocy Centrum Alzheimera – Dar Serca w Olsztynie. Fot. A. Minkowska

Studenci Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego będą mogli uczyć się zawodu w olsztyńskim Domu Samopomocy Centrum Alzheimera – Dar Serca.

Do tej pory pomagali podopiecznym ośrodka jako wolontariusze. Podczas wielkanocnego śniadania, podpisano porozumienie o współpracy uczelni i Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego HELPER w Olsztynie. Instytucje te wspierają się od 2 lat. Teraz studenci wydziałów nauk społecznych i medycyny będą mogli praktykować w Centrum Alzheimera.

Dzięki temu mogą się kształcić, między innymi w kierunku geriatrii, a specjalistów w tej dziedzinie w Polsce wciąż brakuje – podkreślił rektor uniwersytetu w Olsztynie profesor Ryszard Górecki.

Studenci będą zdobywali doświadczenie zawodowe, a podopieczni Centrum Alzheimera i ich rodziny będą korzystali z obiektów uczelni i jej kadry – powiedziała Radiu Olsztyn prezes Europejskiego Centrum Wsparcia Społecznego HELPER Katarzyna Sztylc.

W olsztyńskim Domu Samopomocy Centrum Alzheimera – Dar Serca przebywa około 60 podopiecznych. Chorzy i ich rodziny, poza wsparciem specjalistów z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, mogą liczyć na pomoc terapeutów m.in. ze Szwecji i Belgii. (ami/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, UWM, studenci, choroba, Helper
Poranna Akademia Nauk

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie to jedna z czołowych placówek badawczych w kraju. Naukowcy z Olsztyna zajmują się badaniami nad...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV