Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 100 tysięcy polskich dzieci cierpi z powodu niedożywienia. Podziel się z nimi dobrym posiłkiem

Na Warmii i Mazurach, podobnie jak w całej Polsce, drugi i ostatni dzień akcji „Podziel się Dobrym Posiłkiem”.

Każdy może pomóc dzieciom z wybranych 100 świetlic w całej Polsce i podarować im posiłki. Jak to zrobić? Wystarczy kupić dodatkowy produkt i przekazać go wolontariuszom w jednym ze 126 sklepów na Warmii i Mazurach, w tym w 25 w samym Olsztynie.

– Klienci bardzo chętnie wrzucają żywność do naszego kosza. Są makarony, kasze, mleko, słodycze – wymienia Iwona, wolontariuszka w jednym z olsztyńskich sklepów.

Najbardziej potrzebne są mleko, płatki śniadaniowe, przetwory warzywne i owocowe, mąka, kasza, ryż i odżywki dla dzieci. W województwie warmińsko-mazurskim w akcji uczestniczy prawie 4 tysiące wolontariuszy w 25 miejscowościach.

Jak podają organizatorzy, w ciągu ostatnich 14 lat udało się przekazać ponad 17 milionów ciepłych posiłków najbardziej potrzebującym dzieciom. W tegorocznej edycji, poza żywnością, świetlice środowiskowe otrzymają zestaw materiałów dydaktycznych oraz zostaną objęte specjalnym programem edukacyjnym. Akcja „Podziel się Dobrym Posiłkiem” potrwa do wieczora.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Akcja „Podziel się dobrym posiłkiem”. Fot. A. Piedziewicz

Autor: PKarpiszen
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, dzieci, Akcja, posiłek
Mali bajarze tworzą własną wersję olsztyńskich legend

Dzieci z olsztyńskiej dzielnicy Zatorze wspólnie z animatorami Miejskiego Ośrodka Kultury tworzą własną wersję legend stolicy Warmii i Mazur. Dziś "Mali bajarze" podsumowali 5-miesięczne działania.  Z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV