Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 150 budek dla ptaków pojawi się na remontowanych wieżowcach w Elblągu. Akcję nadzorują ornitolodzy

Fot. A. Pastuszka

Na remontowanych wieżowcach na osiedlu Zawada w Elblągu poza nową elewacją instalowane są także budki lęgowe dla ptaków. Działania mają zapobiegać malejącej liczbie ptaków w miastach.

Budki lęgowe dla ptaków są instalowane na sześciu wieżowcach, które niedawno przeszły termomodernizację. Dzięki budkom ptaki do tej pory żyjące w szczelinach bloków i wieżowców, nadal będą miały swoje miejsce po zakończeniu docieplania. Łącznie zamontowanych zostanie 155 budek dla różnych gatunków ptaków między innymi: jerzyków, kawek, wróbli, kopciuszków, a także nietoperzy. Montaż odbywa się pod nadzorem ornitologicznym.

Wszystkie budki mają pojawić się na elewacjach do końca października, aby wiosną mogły już zostać zasiedlone. Montaż budek na termomodernizowanych budynkach na Zawadzie to pierwsza tak duża inwestycja tego rodzaju w Elblągu. Jest podyktowana jest wymogami Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budki lęgowe
Budki lęgowe pomogą jerzykom przetrwać

200 budek lęgowych czeka na olsztyńskie jerzyki. Te powszechnie lubiane ptaki gniazdują pod dachami domów, czy w szczelinach pod parapetami. Niestety masowe ocieplanie budynków pozbawia jerzyki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV