Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 150 klubów sportowych z Warmii i Mazur otrzyma wsparcie Ministerstwa Sportu


152 kluby sportowe z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikowano do udziału w tegorocznej edycji Programu Klub. Każdemu z nich, na podstawie ich działalności Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznawało odpowiednie punkty.

Wysokie trzecie miejsce na ogólnopolskiej liście zajął Uczniowski Klub Sportowy Skoczek z Elbląga. Doceniony został też Miejski Klub Sportowy w Jezioranach oraz Stowarzyszenie Młodych Piłkarzy ŻURI z Olsztyna. Beneficjentem programu są też kluby w Gołdapi, Biskupca, Świątek, Nidzicy oraz Działdowie. Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich 152 klubów wyniosła milion 680 tysięcy złotych. Rok wcześniej było to 200 tysięcy złotych mniej.

Program KLUB to bezpośrednie wsparcie lokalnych środowisk sportowych i aktywności młodych ludzi. Dofinansowanie może pozyskać każdy klub sportowy działający przez co najmniej 3 lata w formie stowarzyszenia i prowadzący szkolenie sportowe, które skierowane jest do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.

Rządowy Program Klub

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, pieniądze, dofinansowanie, klub sportowy, Ministerstwo Sportu i Turystyki
„Koszty inwestycji wodnych dramatycznie rosną, nie mamy skąd poprzesuwać środków”. Mazurskie samorządy proszą rząd o pomoc finansową

Z powodu rosnących kosztów materiałów i robót budowlanych Wodom Polskim brakuje 140 milionów złotych na inwestycje infrastrukturalne na Szlaku Wielkich Jezior. Samorządowcy i parlamentarzyści opozycji z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV