Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 20 milionów Polaków otrzyma informacje o stanie konta ubezpieczeniowego. ZUS rozpoczyna zbiorczą wysyłkę

Nawet jedna składka emerytalna wystarczy, by znaleźć się w gronie odbiorców listu z ZUS. Zakład właśnie rozpoczął największą w roku zbiorczą wysyłkę Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego. Do końca sierpnia trafi ona do 20,5 milionów Polaków. W województwie warmińsko-mazurskim takie listy otrzyma około 700 tysięcy osób.

Informacja o Stanie Konta Ubezpieczonego w ZUS pokazuje stan naszych finansów na koncie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych 31 grudnia 2018 r. i obejmuje zwaloryzowane kwoty: kapitału początkowego i składek na ubezpieczenie emerytalne za okres od 1999 do 2017 r. We wskazanych kwotach uwzględniona jest czerwcowa waloryzacja. Klienci odkładający składki w tzw. II filarze dowiedzą się z listu również jak wygląda stan ich subkonta.

Wszyscy ubezpieczeni, którzy ukończyli 35 lat, otrzymają też symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS. Informacja jest napisana prostym językiem i zawiera instrukcję jak czytać poszczególne pozycje danych.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w emerytura, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, składki
Stanisław Szatkowski o swoim odwołaniu: Gdybym był złośliwy, to bym pomyślał, że ktoś zadbał bym mógł skorzystać z przywileju emerytalnego

Nie mam żalu - powiedział w Porannych pytaniach Stanisław Szatkowski były dyrektor WORD w Olsztynie i szef olsztyńskich struktur SLD. Stanisława Szatkowskiego odwołał z funkcji zarząd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV