Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 20 mln złotych będzie kosztować rozbudowa Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna

Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jest już gotowa do rozbudowy swojego Wydziału Nauk o Zdrowiu. Za ponad 20 mln zł, stworzy nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.

Budowa nowego skrzydła ruszy niebawem, uczelnia już podpisała umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Jest to ta sama firma, która rozbudowuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu.

Utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej  kosztować będzie ponad  ponad 20 mln złotych, z czego prawie 14 i pół mln zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pozostałe 6 mln złotych stanowi wkład własny Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej całkowicie zmieni sposób kształcenia – podkreśla dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu dr Jacek Perliński, studenci nie będą uczyć się na pacjentach, ale  na symulatorach i fantomach.

Z centrum korzystać będą słuchacze pielęgniarstwa, fizjoterapii, ratownictwa medycznego i nowego kierunku dietetyki. A w przyszłości wydziału medycznego, o otwarcie którego się ubiega od trzech lat.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna rozbuduje wydział nauk o zdrowiu

Uczelnia dostała 14 milionów zł unijnego dofinansowania na inwestycję, która będzie kosztować  19 milionów zł. Pierwsze prace ruszą już na przełomie maja i czerwca. Wszystko ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV