Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 200 Mikołajów wystartowało w Pierwszym Biegu Mikołajowym w Olsztynie. Zobacz, kto był najszybszy

Ponad 200 Mikołajów przemknęło ulicami Olsztyna w pierwszym Biegu Mikołajów, zorganizowanym podczas Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

Przyjechali biegacze nie tylko z Olsztyna, ale też innych miast regionu, a także spoza województwa warmińsko-mazurskiego. Do pokonania mieli 5 kilometrów ulicami olsztyńskiego Starego Miasta, alejkami Parku Centralnego i Łynostrady.

Na metę stawili się biegacze, którzy nie tylko chcą się sprawdzić i dobrze bawić, ale też pomagać – mówi organizator biegu Paweł Pszczółkowski. Kwota zgromadzona z opłat startowych, wesprze działalność oddziału psychiatrycznego dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

Trasa prowadziła ulicami olsztyńskiego Starego Miasta, alejkami Parku Centralnego oraz Łynostrady. Jako pierwszy na mecie z czasem 16 minut i 33 sekund zameldował się Paweł Najmowicz. Drugi był Marcin Konieczny z wynikiem 16 minut i 52 sekund, a trzeci Przemysław Flaga, który dobiegł w czasie 16 minut 59 sekund.

Pierwsza z pań Paulina Peczyńska miała czas 20 minut i 37 sekund.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mikołaj, video, Mikołaje
Wspólnie malowaliśmy bombki i świąteczne ozdoby. Dziękujemy, że byliście z nami!

Wyjątkowe bombki autorstwa Joanny Golon, ozdoby malowane przez słuchaczy i świetna zabawa. Zakończyła się świąteczna akcja Radia Olsztyn, której dochód zostanie przeznaczony na Wigilię dla potrzebujących....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV