Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 250 interwencji w tym sezonie. Karetki wodne kończą pracę na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

Karetka wodna. MOPR. Fot. Łukasz Węglewski

Miniony sezon był dla pracujących na wodzie lekarzy i ratowników bardzo pracowity, interweniowali ponad 250 razy – podało Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku.

130 osób trafiło na dalszą hospitalizację do szpitali. Odnotowano także trzy zgony. W tym roku było bardzo wiele poparzeń, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. W sierpniu było sporo interwencji wobec uczulonych osób, które zostały użądlone przez owady – podsumowała Urszula Dylewska z MOPR-u.

Karetki wodne stacjonowały na wodzie od początku czerwca w Giżycku, Mikołajkach, Rynie i Sztynorcie. Działały na zasadzie tradycyjnych karetek pogotowia, nieodpłatnie niosły pomoc potrzebującym na wodzie.

Karetki wodne są na Mazurach od kilku lat. Potrzebę ich stacjonowania wymogła stale rosnąca liczba żeglarzy. Szacuje się, że w sezonie na jachtach, skuterach wodnych i innym sprzęcie pływającym jest około 30 tysięcy ludzi dziennie, a w weekendy liczba ta rośnie.

 

Źródło: PAP
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wielkie Jeziora Mazurskie, MOPR, interwencja, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, karetki wodne
Silny wiatr na Wielkich Jeziorach. Ratownicy MOPR ratowali żeglarzy z opresji

Mocny wiatr osiągający prędkość nawet 6 stopni w skali  Beauforta powodem problemów żeglarzy na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Ratownicy od rana kilkukrotnie interweniowali wyciągając łodzie z trzcin...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV