Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 60 fotografii Zdzisława Beksińskiego można oglądać w olsztyńskim BWA

Fot. Fabebook BWA Olsztyn

Fotografie Zdzisława Beksińskiego można oglądać w Biurze Wystaw Artystycznych w Olsztynie.

Wystawa jest zbiorem wyjątkowych dzieł fotograficznych artysty – mówi Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektorka BWA.

To są dzieła sztuki – każda z tych fotografii niesie naprawdę mocną ekspresję. To jest mały, ale reprezentatywny wycinek. Jutr tu dużo, bardzo znanych zdjęć Beksińskiego.

Fotografie Zdzisława Beksińskiego, między innymi portrety i pejzaże miejskie, pochodzą z kolekcji Muzeum Historycznego w Sanoku – mieście, z którego pochodził artysta. Kuratorem wystawy jest Jerzy Zegarliński.

Wystawa potrwa w BWA do 4 marca.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Podbielska


Zdzisław Beksiński – fotografik, malarz i grafik komputerowy. Urodził się w Sanoku 24 lutego 1929 r., a zmarł tragicznie 21 lutego 2005 r. w Warszawie. W latach 1947 – 1952 studiował architekturę na Politechnice Krakowskiej. Po ukończeniu studiów odbył kilkuletni nakaz pracy, mieszkając w Rzeszowie i Krakowie. W 1955 r. powrócił do Sanoka, pracując jako projektant w Sanockiej Fabryce Autobusów. Na początku lat 50. XX w. rozpoczyna działalność artystyczną, na początku jako fotografik, wystawiając swoje prace na kilku wystawach, m.in. w Gliwicach, Warszawie i Poznaniu. Nieco później daje się poznać jako rzeźbiarz, grafik i malarz, zyskując uznanie i sławę, wykraczające daleko poza Polskę.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fotografia, bwa
Galeria fotografii w dworcowym tunelu w Ełku

W podziemnym tunelu łączącym dworzec PKP w Ełku ze stacją kolejki wąskotorowej można oglądać ciekawe zdjęcia. Galeria Tunel powstała w ramach Inicjatywy Lokalnej, czyli  ełckiego Budżetu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV