DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Ponad 600 młodych pływaków walczyło o Mistrzostwo Polski

Mistrzostwa Polski 14-latków w pływaniu. Fot. K. Osko

Trzy medale zdobyli reprezentanci Warmii i Mazur w Mistrzostwach Polski 14-latków w pływaniu na długim basenie.

Zawody rozgrywane były w Olsztynie. Dwa krążki wywalczyła Martyna Buko z Medyka Giżycko, która była przygotowana na ten sukces. Już podczas marcowych zawodów, na torach dwa razy krótszych, trzy razy stanęła na najwyższym stopniu podium. Teraz nie miała sobie równych na dystansie 200 i 400 metrów stylem zmiennym.

00:00 / 00:00

Srebrny medal na 200 metrów stylem motylkowym zdobyła Ewa Jaszczuk z Kormorana Olsztyn. Cieszyła się z tego sukcesu i podkreślała, że w jego osiągnięciu pomógł jej doping kibiców.

Zmagania 14-latków organizowane są w stolicy Warmii i Mazur od kilku lat. Olsztyńska Aquasfera jest jednym z niewielu obiektów w kraju przystosowanych do przyjęcia tak wielu sportowców. Na Mistrzostwa Polski zgłosiło się ponad 600 młodych pływaków ze 150 klubów.

(kos/bsc)

Więcej w pływanie, zawody, basen, Mistrzostwa Polski
Kolarze z Warmii i Mazur wystartują w igrzyskach i w Tour de Pologne!

Powołanie do kadry olimpijskiej na igrzyska w Rio de Janeiro otrzymały Natalia Rutkowska i Małgorzata Jasińska. Pierwsza z nich pochodzi z Olsztyna i jest zawodniczką TKK...