Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 80 tysięcy wniosków o świadczenie 500 plus złożono przez internet. Od sierpnia można także drogą papierową

Fot. Aneta Pastuszka

Są nowe zasady programu rodzina 500 plus. Aby przybliżyć zmiany, pracownicy Urzędu Wojewódzkiego prowadza kampanię informacyjną na ten temat. Mobilne biuro pojawiło się na Placu Jagiellończyka w Elblągu.

– Jedną ze zmian w 500 plus jest wprowadzenie świadczenia także na pierwsze dziecko w rodzinie – informuje Katarzyna  Dośla – Szcześniak, kierownik oddziału zdrowia publicznego w Warmińsko-Mazurski Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Do tej pory przez internet w całym województwie złożono ponad 80 tysięcy wniosków. Od pierwszego sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej.

Kampania informacyjna prowadzona przez Urząd Wojewódzki trwa od początku lipca. Objęła wszystkie miasta w regionie. W środę urzędnicy spotkają się z mieszkańcami Olsztyna, natomiast 4 sierpnia mobilne biuro Urzędu Wojewódzkiego będzie można odwiedzić w Giżycku.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wnioski, 500 plus
Susza, przymrozki, grad, a nawet piorun. Zjawiska atmosferyczne wyrządziły szkody w uprawach, rolnicy składają wnioski

Na Warmii, Mazurach i Powiślu trwa szacowanie strat w rolnictwie. Do piątku 26 lipca do wojewody wpłynęły wnioski z czterdziestu ośmiu gmin o uruchomienie komisji do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV