Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad milion złotych zebrano na Warmii i Mazurach podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wolontariusze WOŚP na ulicach Olsztyna. Fot. www.wosp.olsztyn.eu

Tylko w Olsztynie udało się zebrać 474 tysiące 788 złotych i 76 groszy.Ta kwota jeszcze wzrośnie, bo część licytacji internetowych jeszcze trwa. Do sztabu wciąż spływają pieniądze.

Ostateczny bilans zbiórki poznamy dopiero pod koniec lutego. Pierwszy rekord zbiórki padł już przez rokiem. Wówczas w Olsztynie na konto WOŚP trafiło 467 tysięcy złotych.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Dane z olsztyńskiego sztabu WOŚP są na bieżąco aktualizowane – ZOBACZ

W tym roku wyjątkowo dużo udało się też zebrać w innych miastach regionu. W Elblągu to ponad 385 tysięcy złotych, w Ełku ponad 92 tysiące, a w Szczytnie prawie 105 tysięcy złotych. WOŚP już po raz siódmy zbiera pieniądze na wsparcie oddziałów neonatologicznych. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiło ponad 3 tysiące 800 urządzeń medycznych m.in. inkubatorów, kardiomonitorów i stanowisk do resuscytacji noworodków o wartości prawie 122 milionów złotych.

26. finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Autor: A. Skargo
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, WOŚP, Olsztyn, Ełk, szczytno
Policjanci uratowali trzy dziewczynki. Bawiły się na kruchym lodzie

O dużym szczęściu może mówić trójka dzieci, która weszła na lód w pobliżu ul. Kolonia w Ełku. Przejeżdżający obok kierowca powiadomił policję, że maluchy bawią się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV