Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad sto szkół z Warmii i Mazur podpisało umowy na dostawę bezpłatnego, bezpiecznego i szybkiego internetu

Fot. fotolia

To efekty akcji ”100 Mega na Stulecie Niepodległości”. Operatorem rządowego programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Zapewnia on szkołom bezpłatne łącza na 10 najbliższych lat, ale to nie jedyna korzyść. Jak wyjaśnia dyrektor marketingu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) Bogdan Pawłowicz, to Instytut ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo sygnału. Może też stworzyć infrastrukturę tam, gdzie komercyjni dostawcy nie instalują sieci.

00:00 / 00:00

Chodzi o miejsca, gdzie komercyjni dostawcy nie instalują sieci. Tam gdzie ona jest to prosta sprawa. Stąd duże zainteresowanie szkół z mniejszych miejscowości.

Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z sześciu, które znalazły się w pierwszej transzy programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ”100 Mega na Stulecie Niepodległości”. Na liście jest blisko 800 lokalizacji. Według danych NASK do tej pory z programu skorzystało jedynie 40 procent placówek. Na zgłoszenie jest czas do końca roku.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, internet, nauka, edukacja, komputer
O nowych europejskich przepisach ws. Internetu i przebudowie drogi krajowej nr „16” w audycji publicystycznej My, Wy, Oni

O nowych europejskich przepisach dotyczących Internetu, przetargu na przebudowę jednej z najważniejszych dróg Warmii i Mazur oraz nowej dywizji polskiego wojska rozmawiali goście audycji publicystycznej My,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV