Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponowny proces Czesława Małkowskiego jest możliwy w Olsztynie

Rozprawa apelacyjna Czesława Małkowskiego w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Fot. A. Piedziewicz

Ponowny proces byłego prezydenta Olsztyna Czesława Jerzego Małkowskiego może być przeprowadzony w sądzie w Olsztynie. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Elblągu, odrzucając zażalenie prokuratury w Białymstoku i pełnomocnika oskarżycielki posiłkowej na decyzję Sądu Rejonowego w Ostródzie.

Domagali się oni przekazania sprawy innemu sądowi ze względu na obawę braku obiektywizmu z racji pełnionych przez oskarżonego funkcji publicznych.  Sąd obaw strony skarżącej nie podzielił, jego zdaniem postawione oskarżonemu zarzuty nie mają obecnie żadnego związku z jego obowiązkami radnego miejskiego. Zdaniem Sądu Okręgowego w Elblągu w sądzie olsztyńskim jest dostateczna liczba sędziów, którzy bezstronnie sprawę rozpatrzą.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku elbląski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący Czesława Małkowskiego za gwałt i próbę gwałtu na pięć lat więzienia i nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. W trakcie procesu część stawianych mu zarzutów przedawniła się.

Mira Stankiewicz/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Czesław Małkowski
Gdzie odbędzie się ponowny proces Czesława Małkowskiego, w Ostródzie czy Olsztynie?

Wciąż nie wiadomo, gdzie odbędzie się ponowny proces Czesława Małkowskiego. Do sądu wpłynęły zażalenia prokuratury oraz oskarżycielki posiłkowej. Możliwe, że rozstrzygnięcie zapadnie w przyszłym tygodniu. Były...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV