DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Porażka Stomilu Olsztyn w Niecieczy. Biało-niebiescy coraz bliżej strefy spadkowej

Stomil Olsztyn. Fot. P.Świniarski

Stomil Olsztyn przegrał na wyjeździe z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2 w 30. kolejce Fortuna 1 Lidze. Porażka sprawiła, że zawodnicy ze stolicy Warmii i Mazur mają już tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 16 minucie, kiedy Piotra Skibę pokonał, były zawodnik Jagiellonii Białystok, Piotr Wlazło. Dalsza część meczu była wyrównana. Stomil częściej utrzymywał się przy piłce, jednak nie miało to wpływu na wynik meczu.

Od początku drugiej połowy trener Majewski zdecydował się posłać w bój Jonatana Strausa, który zastąpił, ukaranego w pierwszej połowie żółtą kartką, Jakuba Mosakowskiego. Mimo kilku dogodnych sytuacji piłkarze Stomilu nie znaleźli sposobu na sforsowanie defensywy gospodarzy.

W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla Niecieczy zdobył Michał Bezpalec.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku spotkania (…) Zespół Termaliki był troszeczkę lepszy w pierwszej połowie, w drugiej to my stworzyliśmy przewagę (…) Mieliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji (…) Uważam, że idziemy z dobrym kierunku (…) Mamy bardzo młodą drużynę i jeżeli popracujemy nad koncentracją (…) myślę, że to swobodnie pozwoli nam się utrzymać i zrobić kolejny krok do przodu

– powiedział po meczu trener Stomilu Adam Majewski.

00:00 / 00:00

Porażka sprawiła ze Stomil ma już tylko 3 punkty przewagi nad będąca w strefie spadkowej Odrą Opole. Duma Warmii z dorobkiem 39 punktów zajmuje 10. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz piłkarze z Olsztyna rozegrają przed własną publicznością 11 lipca z Miedzią Legnica. Relacje jak zwykle na antenie Radia Olsztyn.

W innym niedzielnym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało na własnym boisku z Radomiakiem Radom 4:2 i z 59 punktami prowadzi w ligowej tabeli.

Autor: Ł.Sadlak/P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w piłka nożna
Górnik Łęczna za silny dla Olimpii Elbląg

Drugoligowa Olimpia Elbląg nie dała rady obecnemu liderowi tabeli - na wyjeździe - przegrała z Górnikiem Łęczna 0:1. To był debiut nowego trenera żółto-biało-niebieskich Łukasza Kowalskiego....