DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Porażka w Uranii. Aluron lepszy od Indykpolu

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn przegrali w Hali Urania z Aluronem Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23, 23:25, 21:25, 21:25).

Od początku meczu żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć większej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce to Akademicy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali seta do 23. Bliźniaczy przebieg miała druga odsłona, tym razem jednak to nie olsztynianie, a goście z Zawiercia cieszyli się z wygranej 25:23.

Podopieczni Marka Lebiedieva nabrali wiatru w żagle i już od początku kolejnej partii wyszli na wysokie prowadzenie. Pod koniec seta gospodarze odrobili kilka punktów, jednak to nie wystarczyło – Aluron triumfował 25:21. W czwartej, i jak się później okazało, ostatniej partii zawiercianie cały czas mieli mecz pod kontrolą, z kolei podopieczni Paolo Montagnaniego nie mogli złapać swojego rytmu. Ostatecznie goście wygrali seta 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem meczu został atakujący Aluronu, Grzegorz Bociek. Indykpol AZS Olsztyn spadł na 7. miejsce w tabeli PlusLigi, a warto dodać, że większość meczów tej kolejki zostanie rozegrane w sobotę i niedzielę.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
„Zagrać swoje i wygrać”. Indykpol AZS Olsztyn powalczy w ćwierćfinale Pucharu Polski

We wtorek ważny dzień dla olsztyńskich kibiców siatkarskich. Ich ulubieńcy wracają do gry. Okazją jest mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Akademicy zmierzą się na wyjeździe z PGE...