Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porozumienie w sprawie rozbudowy przejść granicznych

podpisanie porozumienia w sprawie rozbudowy przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo i modernizacji przejść w Gołdapi i Bezledach, od lewej Nikołaj Cukanow i Piotr Stachańczyk, ot. M.Zbrożek

Rozbudowa przejścia granicznego Grzechotki-Mamonowo i modernizacja przejść w Gołdapi i Bezledach. Porozumienie w tej sprawie podpisano w Gołdapi, gdzie dwudniowe posiedzenie zakończyła Polsko-Rosyjska Rada ds. Współpracy Reginów RP z Obwodem Kaliningradzkim.

„Porozumieliśmy się na temat rozszerzenia przejścia granicznego Mamonowo-Grzechotki. Do prac przystąpimy jeszcze w tym roku. Przejście w Bezledach także wymaga przebudowy. Trzeba tam zrobić specjalny pas dla małego ruchu granicznego. Tym się zajmiemy w przyszłym roku” – powiedział gubernator Obwodu Kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow.

Strona polska z kolei będzie kontynuowała prace przy przejściu w Gołdapi. Będzie też rozbudowywane przejście w Bezledach i remontowane będą drogi prowadzące do przejść granicznych – zapowiedział sekretarz stanu w MSW Piotr Stachańczyk.

Jednocześnie minister Stachańczyk powiedział, że nie ma szans na zwiększenie liczby powiatów, które obejmuje mały ruch graniczny. (M. Zbrożek/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przejście graniczne, Cukanow
Unijni ministrowie na przejściu granicznym w Grzechotkach

Granica Polski z Rosją jest szczelna, a jej standard zabezpieczenia wysoki - ocenił na przejściu granicznym w Grzechotkach sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Piotr Stachańczyk....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV