Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Port Elbląg powinien stać się lokomotywą gospodarczą”. Specjaliści rozmawiali o jego przyszłości

fot. www.port.elblag.pl

W Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej odbyło się seminarium naukowe poświęcone historii, teraźniejszości i przyszłości portu w Elblągu.

Zaproszeni badacze omawiali działalność portu od pierwszych wzmianek o nim, aż po plany rozwoju związane z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Głównym celem konferencji jest prezentacja rozwoju historycznego dróg wodnych w tej części Polski. Wszystko w kontekście szans i rozwoju na przyszłość – podkreśla dr Izabela Seredocha z instytutu ekonomicznego uczelni.- Port Elbląg powinien stać się lokomotywą gospodarczą. Przekop Mierzei byłby doskonałym ogniwem dla rozwoju.

Plany otwarcia portu na Bałtyk były od zawsze, to jest tylko realizacja tego, co chciał już Batory – dodaje profesor Krzysztof Luks, ekonomista zajmujący się gospodarką morską i portami. Jest on autorem wielu publikacji o porcie w Elblągu. Teraz pracuje nad ekspertyzą związaną z budową kanału żeglugowego.

Seminarium „Port Elbląg i drogi wodne północno-wschodniej Polski – wczoraj, dziś i jutro” wpisuje się w całoroczny cykl wydarzeń w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port, kanał, przekop
„Mam nadzieję że pierwsza łopata zostanie wkopana w listopadzie”. Rafał Traks o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

O negatywnym stanowisku Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną mówił  Rafał Traks, radny elbląskiej rady miasta z klubu radnych Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV