Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port lotniczy Olsztyn-Mazury gotowy na wznowienie połączeń pasażerskich

Fot. FB Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Loty krajowe w porcie lotniczym Olsztyn-Mazury najprawdopodobniej zostaną wznowione od 15 czerwca i od tego dnia będzie można skorzystać z połączenia do Krakowa – podał jego rzecznik Dariusz Naworski.

Poinformował też, że lotnisko w Szymanach już teraz jest gotowe na wznowienie połączeń; zostało przystosowane do ponownej obsługi pasażerów zgodnie z zaleceniami organizacji zajmujących się bezpieczeństwem i ochroną zdrowia.

Przypomniał, że przed zakupem biletu należy dokładnie zapoznać się z zaleceniami danej linii lotniczej oraz warunkami odprawy na lotnisku – wszystkie informacje dostępne są na stronach przewoźników i na stronie www.mazuryairport.pl.

Wprowadzony 15 marca zakaz lotów pasażerskich w Polsce 1 czerwca został częściowo złagodzony i wróciły loty krajowe. Do 6 czerwca obowiązuje jeszcze zakaz lotów międzynarodowych. Przed zamrożeniem ruchu lotniczego, z lotniska Olsztyn- Mazury latały samoloty do Londynu i Dortmundu. Loty w tych kierunkach również mają być wznowione.

 

Źródło: PAP
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port lotniczy, Szymany, Olsztyn-Mazury
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury otrzyma rządowe wsparcie

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał premierowi projekt rozporządzenia, który gwarantuje polskim portom lotniczym wsparcie finansowe w związku z pandemią koronawirusa. Środki trafią m.in. do Portu Lotniczego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV